Deodorant deo-stick Ovimed nima močnega vonja, zato ga lahko kombiniramo z drugimi, osebnimi vonjavami.
Poznamo »dobro« in »slabo« potenje. Z dobrim mislimo na potenje pri telesnem naporu ali vročini, s slabim na potenje zaradi razstrupljanja telesa. Slabo potenje nastane, ko telo izloča strupe ali smo pod stresom – takšen pot je že takoj smrdeč. Pri dobrem potenju pa zasmrdimo šele čez nekaj časa, ko pride pot v stik z bakterijami, ki so na koži.
Bakterije se hitreje razmnožujejo na toplem in vlažnem, ugaja jim kisli pH. Če vemo, da se pri potenju iz telesa izločajo kisli presnovki (ki so posledica zakisanosti), potem je pod pazduho zelo, zelo kislo. In polno bakterij.
Naravni deodorant
Že 15 let iščemo in testiramo naravne deodorante brez aluminija. Ugotovili smo, da po nekaterih še bolj smrdimo, drugi so vsebovali preveč alkohola ali dišav, tretji … Z velikimi dvomi so začeli uporabljati Deodorant deo-stick Ovimed – vse »poskusne zajčke« je prepričal. Obožujemo ga! Seveda se boste kljub njegovi njegovi uporabi še vedno potili, vendar bo deodorant vonj nevtraliziral. Za to je zaslužen bazičen pH, ki upočasni razmnoževanje bakterij.
Pri “slabem” potenju vam ne bo pomagal nobeden deodorant. Strupi, ki želijo iz telesa, pač smrdijo. Njihov vonj lahko zmanjšamo s pitjem vode (formula za določitev količine vode je 1 liter na 25 kg telesne teže), s klistiranjem, bazičnimi kopelmi, savno in drugim potenjem (šport). Vedno bomo bolj smrdeli, če jemo (svinjsko) meso, česen, čebulo, pijemo alkohol in kadimo.
Poleg bazičnega deodoranta vam bodo v boju proti neprijetnemu telesnemu vonju pomagala oblačila iz naravnih materialov (bombaž, bambus). Če se močno potite, se enkrat na teden s pilingom za obraz nežno zdrgnite pod pazduho, saj boste tako temeljito odstranili nečistoče (bakterije, odmrlo kožo). Pomagajo tudi bazične kopeli.